گل داودی مینیاتوری و انواع آن+عکس

دسته بندی ها :
گل داودی مینیاتوری و انواع آن+عکس

گل داودی مینیاتوری و انواع آن

نخستین گونه از گل داوودی قرن ها پیش در چین کشت شد. این گیاه در آثار باستانی چینی دیده شده و از آن به عنوان گیاهی با خواص دارویی استفاده می شده است. اعتقاد بر این بود که جوشانده ریشه های آن موجب تسکین سردرد می شود و جوانه ها و گلبرگ ها در سالادها خورده می شدند. شهر Chu-Hsien چین به نام گل داودی نامگذاری شد و به معنای واقعی کلمه به معنای “شهر گل داودی” است.

در سال 400 میلادی توسط راهبان چینی گل داودی به ژاپن رسید و عنوان تاج و مهر رسمی امپراتور ژاپن را گرفت. “Kiku” نام ژاپنی برای گل داودی است و هر سال یک روز ملی گل داودی (Chrysanthemum) برگزار می شود که به آن جشنواره خوشبختی نیز گفته می شود. گل داودی مینیاتوری بیشتر در فصل پاييز و نیمه اول زمستان دیده میشد که با گسترش تولید گلخانه ای گل هم اکنون در طی کل سال در دسترس می باشد.

گل داوودی از خانواده كمپوزيته است كه بزرگ‌ترين خانواده گياهان گلدار را تشكيل مي‌دهد. داوودی يك گل ويژه آسياست كه هم هواي آزاد را در فصل پاييز تاب مي‌آورد و هم مي‌تواند يك گل گلخانه‌اي باشد.

همراه ما باشید تا در ادامه با انواع گل داوودی مینیاتوری آشنا شده و از در دسترس بودن وریته های آن در بازار گل هم مطلع شوید:

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه / تاریخ انتشار: اسفند 98

داودیPompons-
داودیPompons-

گل داودی Pompons، گل لانه زنبوری

در منابع خارجی این مدل از گل داودی Pompons نامیده می شود (نه Pompoms) شکل گلبرگ ها شبیه به کره زمین(گرد) بوده که گل برگ های ریز میانی مانع از ایجاد شکل دکمه ای وسط آن شده که در اکثر مدل های گل داودی دیده می شود. در گل های داودی اکثراً دیده می شود که وسط گل دارای رنگ و یا شکل دیگری هست.

اگر اندازه گل های آن خیلی كوچك باشند ، به آنها داودی دکمه ای نیز گفته می شود.

انواع داوودی رشته ای
انواع داوودی رشته ای

گل داودی رشته ای

گل داوودی رشته ای از جمله گل های بسیار زیبا و پرنشاط بوده که طول عمر و ماندگاری زیادی نیز دارد. البته فراوانی آن به مقدار دیگر داوودی ها نمی باشد و ممکن هست در زمان اقدام به خرید این گیاه دچار مشکل شده و براحتی آن را پیدا نکنید.

داوودی تیغ مانند
داوودی تیغ مانند

گل داوودی Quilled blooms

با توجه به شکل زیبای این مدل داوودی که دارای گلبرگ‌های دراز و نوک تیز و تیغ مانند هستند نام آن داوودی تیغ مانند می باشد، گلبرگ ها بسیار نازک و برخی از آنها در رأس خود، فنجانی شکل می‌شوند. در واقع، بعضی از گلبرگ ها می‌توانند بعلت لبه فنجانی شکل تا حدودی شبیه به قاشق بنظر برسند.

بعلت مصرف پایین و بازار پسندی کم این وریته بندرت در بازار گل بصورت شاخه بریده عرضه می شود.

داودی-سبز
داودی-سبز

گل داوودی سبز Lime green chrysanthemum

گل داوودی سبز از جمله گل های پر کاربرد در گل آرایی و تزیین باکس گل و سبد گل های کوچک و متوسط می باشد که بعلت داشتن رنگ کاملاً سبز جلوه خاصی در چیدمان ایجاد می کند و از این واقعیت دور نباشیم که کمتر گلی هست که رنگ سبز بمانند این گل های داوودی داشته باشد.

بعلت ماندگاری بالای این گل در تزیین ماشین عروس های طرح خطی نیز کاربرد زیادی دارد.

داوودی-خمیده
داوودی-خمیده

گل داودی خمیده Reflex

بیشتر گلبرگ‌های داوودی‌ رفلکس و خمیده یا به داخل و یا به خارج می پیچند، به همین خاطر اینگونه نامگذاری شده‌اند. داوودی هایی که دارای خمیدگی نامنظم هستند، سرهای بزرگ و گلبرگ هایی نامنظم دارند، به همین دلیل تا حدودی بازار پسندی خود را از دست داده اند. یکی از ویژگی های خاص این وریته مجتمع بودن چند سرگل کنار هم می باشد که بطور نامنظم بهم چسبیده و ارتفاع بند اتصال شاخه های آنها 3 الی 5 سانتی متر می باشد.

حقایقی از گل داوودی در سراسر جهان:
  • شاهزادگان بریتانیایی برای نشان دادن دوستی و صلح از گل های داودی استفاده می کردند.
  • بودایی ها به دلیل داشتن انرژی زیاد گل داودی از آن به عنوان هدیه استفاده می کنند.   
  • در چین ، گل داودی به طور سنتی به بزرگترها عرضه می شود زیرا آنها نماد زندگی طولانی و همچنین شانس در خانه هستند.
  • در استرالیا ، گل داودی به دلیل نام مستعار “مادران” ، گل رسمی برای روز مادر است.
  • در بلژیک و اتریش ، گل داودی تقریباً منحصراً به عنوان گل یادبود برای تجلیل از عزیزان مورد استفاده قرار می گیرد و گل انتخابی برای قرار دادن روی گورها است.

برخی منابع مورد استفاده برای تولید مطلب انواع گل های داودی مینیاتوری

1- تجربیات عملی پرسنل گل شقایق حاصل از سالیان متوالی فعالیت در حوزه گل های شاخه ای

2- جمع آوری اطلاعات از منابع اینترنی از جمله موارد زیر:

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

X