رز و انتخاب رنگ آن (بخش دوم)

دسته بندی ها :
رز و انتخاب رنگ آن (بخش دوم)

رز و معنای انتخاب رنگ آن برای تصمیم گیری در موقعیت های مختلف متفاوت می باشد(هر بار که می خواهید گل رز هدیه بدهید اگر در مورد مناسب بودن رنگ انتخاب شده شک دارید ، با این مطلب تمام رازهای مربوط به معنی رنگ گل رز را کشف خواهید کرد). در بخش اول مطلب گل رز و معنای انتخاب رنگ آن پنج رنگ رز مورد بررسی قرار گرفت و در این بخش به بررسی مفهوم و نماد رنگ های رز بنفش، رز سیاه، رز سبز، رز نارنجی، رز چند رنگ از دید روانشناسی رنگ و انتخاب متداول آن خواهیم پرداخت:

مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه / تاریخ انتشار: بهمن 98

آیا می دانید هر رنگی از گل رز مفهوم متفاوتی را القا می کند؟ از خلوص و پاکی گرفته تا شادی ، انرژی ، صمیمیت و علاقه و حتی حسادت؟ رنگ گل رزی که شما انتخاب می کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون بصورت پنهان از خصوصیات و علاقه شما سخن خواهد گفت.

در ادامه مطلب به بررسی 5 مورد از رنگ های محبوب گل رز ( رز بنفش، رز سیاه، رز سبز، رز نارنجی و رز چند رنگ) و آنچه را که این رنگ های رز با زبان خود ابراز می کنند خواهیم پرداخت. با این دانسته ها ، شما قادر خواهید بود یک دسته گل، باکس گل و یا سبدگل کامل و بی نظیر را خلق کنید که بیانگر احساسات عالی و عمیق شما باشند!

رز بنفش نماد عشق در نگاه اول !

رز بنفش روشن (به رنگ اسطوخودوس) نماد عشق در نگاه اول است، گرچه گلهای بنفش تقریباً از تنوع کمی برخوردارند اما نشان دهنده جذابیت و دلربایی می باشند که بیشتر یک پدیده نادر را توصیف می کنند.
کسی که گل های بنفش را به شما هدیه می دهد ، می خواهد دقیقاً این معنی را به گیرنده بازگو کن که شما برای او اتفاق افتاده اید و نمی تواند به چیز دیگری جز شما فکر کند. گل رز بنفش غالباً با خانواده سلطنتی و شکوه همراه است و بیشتر به ملکه ها و پادشاهان اهدا می شود.
اگر کسی توجه شما را به خود جلب کرده و قلب شما را دزدیده است، انتخاب گل رز بنفش گزینه عالی برای هدیه می باشد!

رز سیاه شکوفه ی مرموز مرگ یا تولدی دیگر؟

گل رز سیاه شکوفه ای مرموز است که می تواند معانی متفاوتی را منتقل نماید. رنگ سیاه بیشتر با مرگ و عزاداری همراه و هم ردیف بوده و معمولاً در مراسم تشییع جنازه و سوگواری استفاده می شود. ولی گل رز سیاه نیز میتواند معنای مثبتی داشته باشد.
آنها می توانند نمادی از شروع چیزهای جدید و تغییرات اساسی باشند. گل های سرخ تیره می توانند نشان از تولد دوران جدید، همراه با اعتماد به نفس بالا شوند و می توانند امید و شجاعت به همراه آورند.

رز سبز نماد زندگی و تعادل

رز سبز رنگ زندگی ، رشد فراوان و تجدید مداوم انرژی است. گل رز سبز نشانگر جوان سازی مداوم روحیه و باروری روح می باشد .
سبز همچنین یک رنگ بسیار دلپذیر است و اغلب گفته می شود که می تواند حس تعادل ، ثبات و آرامش را به ذهن انسان منتقل کند.
گل رز سبز به شما می گوید زندگی خود را در تعادل نگه دارید و همیشه به دنبال چیزهای خوب در زندگی باشید. وقتی می خواهید کسی را غافلگیر کنید یا شگفت زده نمایید ، گل رز سبز انتخاب مناسبی خواهد بود.

رز نارنجی مظهر شور و اشتیاق

 

گل رز نارنجی نشان از شوق و شور و اشتیاق دارد و آن ها را به عنوان جایگزینی مناسب گل رز قرمز می دانند. هدیه گل های رز نارنجی حس عاشقانه را منتقل می کند ، اما نه به اندازه رز قرمز.
گل رز نارنجی همچنین می تواند در مراحل ابتدایی خود نمادی از یک عشق جوان و تازه باشد ، به خصوص اگر، در ابتدا این عشق ناشی از یک دوستی باشد. رز نارنجی میتواند برای شروع این رابطه موثر باشد که درصورت ادامه این دوستی باید بفکر تغیر رنگ رز هدیه خود باشید.

رز رنگین کمان نماد دوستی و محبت

 

 

رز چند رنگ یا رز رنگین کمان روشی جالب و بی نظیری برای ارسال پیام شما فراهم می کند. در طول مطلب گل رز و انتخاب رنگ آن در دوبخش به تفکیک انواع پیام های گل رز پرداختیم، حال گل رز رنگین کمان میتواند چکیده ای از تمام پیام ها بخصوص دوستی و علاقه و ابراز محبت شما به عزیزانتان را به خوبی به ایشان برساند.
هنگامی که معانی مختلف رنگ گل رز را بدانید، می توانید با اطمینان به خود یک دسته گل، باکس گل و یا سبدگل کامل و بی نظیر را خلق کنید و آن را برای عزیزان خود ارسال نمایید که مطابق با احساسات شما باشند. به علاوه اگر احساس خلاقیت می کنید و علاقه مند هستید بیش از یک احساس را با گل های رز ابراز کنید، می توانید ترکیبی از گل ها را هدیه کنید! فقط مطمئن شوید که رنگهای مناسب را بر اساس احساس خود انتخاب کرده اید. گل شقایق امکان ارسال سفارش اختصاصی را برای شما فراهم نموده است.

برخی منابع مورد استفاده برای تولید مطلب رز و انتخاب رنگ آن(بخش دوم)

1- تجربیات عملی پرسنل گل شقایق حاصل از تماس با مشتریان

2- جمع آوری اطلاعات از منابع اینترنی از جمله موارد زیر:

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

X