گل رز و انتخاب رنگ آن (بخش اول)

دسته بندی ها :
گل رز و انتخاب رنگ آن (بخش اول)

گل رز و معنای انتخاب رنگ آن را بدانید. رز قرمز، رز آبی، رز سفید و دیگر رنگ های رز از نظر روانشناسی نماد چه چیزی هستند؟ دریافت رز مشکی از دید طرف مقابل چگونه است.

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه / تاریخ انتشار: بهمن 98

آیا می دانید هر رنگی از گل رز مفهوم متفاوتی را القا می کند؟ از خلوص و پاکی گرفته تا شادی ، انرژی ، صمیمیت و علاقه و حتی حسادت؟ رنگ گل رزی که شما انتخاب می کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون بصورت پنهان از خصوصیات و علاقه شما سخن خواهد گفت.

در ادامه مطلب به بررسی 5 مورد از رنگ های محبوب گل رز ( رزقرمز، رز سفید، رز زرد،رز آبی و رز صورتی) و آنچه را که این رنگ های رز با زبان خود ابراز می کنند خواهیم پرداخت. با این دانسته ها ، شما قادر خواهید بود یک دسته گل، باکس گل و یا سبدگل کامل و بی نظیر را خلق کنید که بیانگر احساسات عالی و عمیق شما باشند!

رز قرمز نماد جهانی عشق و محبت

رز قرمز غالباً سمبل جهانی عشق و محبت محسوب می شود. در اکثر نقاط جهان ، همه می دانند که پیش کش و هدیه گل رز قرمز (به هر تعداد) نشانه و نماد کلاسیک این جمله است : “من شما را دوست دارم.”
شدت و تندی در رنگ قرمز رز نشان دهنده درجه های مختلف محبت است. به عنوان مثال ، گل سرخ تیره نشانگر شروع احساس عاشقانه بوده، در حالی که رز قرمز روشن نشان از احساسات پنهان و آشکار نشده شما است. و هدیه گل رز قرمز یکی از انتخاب های محبوب برای روز ولنتاین و روز مادر می باشد.
هنگامی که از گل رز قرمز در یک دسته گل عروس استفاده می شود، می توان آنرا نشان از سعادت در ازدواج و همچنین احترام متقابل و واقعی زوجین نسبت به یکدیگر دانست. گل رز قرمز مخملی می تواند به معنای آماده بودن برای تعهد و اشتیاق عمیق نسبت به فرد مقابل باشد. در نهایت ، اگر می خواهید به کسی بگویید که او را دوست دارید ،هدیه گل سرخ راهی آسان برای شما ایجاد خواهد نمود!

رز سفید نماد احترام و صلح

 

رز سفید همواره نمادی از پاکی، معصومیت و صلح می باشد. به همین دلیل ، غالباً گل رز سفید در عروسی ها و سایر مراسم تشریفاتی مانند کریسمس و عید نوروز هم مورد استفاده قرار می گیرد.
با این حال ، رز سفید می تواند به عنوان نشانه احترام و یادآوری باشد. در مراسم های تشیع و یادبود برای گفتن “من به یاد شما هستم” یا برای شریک دانستن خود در غم دیگران نیز استفاده شده و مناسب برای ارسال در غم و اندوه از دست دادن یک دوست عزیز می باشد.

 

رز زرد نماد حسادت یا دوستی؟

 

 

رز زرد در زمان ویکتوریا(Victorian timesحدود سال1837 میلادی) معنای بسیار متفاوتی نسبت به امروز داشته و نمادی از حسادت بود، اما اکنون گل رز زرد نماد و نشان دهنده دوستی، شادی و دلسوزی است.
این گل های زیبا به رنگ آفتاب می تواند احساس گرمی ، لذت ، خوشحالی و محبت را به دیگران منتقل کند. گل رز زرد در تشویق و دلگرم ساختن یک دوست صمیمی بسیار موثر خواهد بود زیرا این شکوفه ها مطمئناً روز هر کسی را روشن تر خواهند کرد.
ارسال گل های رز زرد به یک دوست راهی مناسب و مهربانانه برای نشان دادن اعتنا و توجه به ایشان می باشد و اما توجه داشته باشید که هرگز گل رز زرد را به کسی که عاشقانه به آن علاقه مند هستید ارسال نکنید، رنگ زرد رز تنها رنگی است که هیچ معنای عاشقانه ای در پشت آن وجود ندارد و نشان می دهد شما ترجیح می دهید دوست او باشید نه عاشق او.

 

رز آبی رمز و راز و شگفت انگیز !

 

 

گل رز آبی بیانگر رمز و راز ، غیرممکن یا غیر قابل دستیابی است. گل رز آبی را به کسی هدیه دهید و بگویید “فوق العاده، خارق العاده و بی نظیر هستی” گل رز آبی برای هدیه به شخصی که خود ساخته و دارای شخصیت رهبر(خود رای) می باشد، عالی است.
گل رز آبی مخفف دست نیافتنی و یک رمانتیسم مرموز است. شاید از آنجا که گل رز آبی بصورت طبیعی پرورش نمی یابد و فقط یک رویا است  (با رنگ شدن مصنوعی رز سفید ایجاد می شود) ، به نمادی از آرزوی ناخواسته نیز تبدیل شده است.
در رنگ درمانی ، که در آن از تأثیر رنگ ها بر روی انسان استفاده می شود، از رنگ آبی در موارد تب ، التهاب ، مشکلات قلبی ، آفتاب سوختگی ، درماتیت آتوپیک و استرس استفاده می شود، زیرا رنگ آبی به یک ضد درد، خنک کننده، ضد عفونی کننده و ضد فشار خون منتسب است.

 

نشان دهنده ی زنانگی، ظرافت و لطافت

 

 

 

معنی گل رز صورتی چیست؟ گل های رز صورتی می توانند نشان دهنده ی زنانگی ، ظرافت ، پالایش و لطافت باشند.
گل رز صورتی بسته به سیر و یا روشن بودن رنگ آن می تواند حامل معنا و مفهوم دیگری نیز باشد، یک گل رز صورتی پر رنگ و یا سیر می تواند منتقل کننده احساس قدردانی ، شناخت و یک راه عالی برای گفتن “ممنون از شما” باشد یا راهی برای نشان دادن تقدیر و تشکر، در حالی که یک گل رز صورتی روشن یا کم رنگ ، لطف ، لطافت ، شادی و خوشبختی را منتقل می کند. مخصوصاً وقتی برای مناسبت های حزین و غمگین به شما داده می شود.
 

برخی منابع مورد استفاده برای تولید مطلب گل رز و انتخاب رنگ آن 

1- تجربیات عملی حاصل از تماس با مشتریان پرسنل گل شقایق

2- جمع آوری اطلاعات از منابع اینترنی از جمله موارد زیر:

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

X