گیاه پتوس و انواع مختلف آن

دسته بندی ها :
گیاه پتوس و انواع مختلف آن

در این نوشته سعی شده است انواع متنوع گیاه پتوس در ایران معرفی شود

برگ های گیاه پتوس قلبی شکل هستند.این گیاه زیبای رونده، در محیط های گرم رشد و نمو پیدا میکند.این گیاه جذاب و باطراوت شرایط رشد آسان و سازگاری بالایی با محیط دارد .پتوس جزء گیاهانی است که در تصفیه هوا زبانزد است همچنین رطوبت محیط را افزایش داده و در مجموع هوای محیط خود را مطلوب می سازد و همچنین گیاهی است که در طراحی دکوراسیون استفاده زیادی از آن میشود. با مطالعه 7 عامل مهم در نگهداری و پرورش پتوس میتوانید به همه ی نیاز های گیاه پاسخ بدهید.

انواع گیاه پتوس در ایران : پتوس ابلق یا طلایی، پتوس مرمری یا ملکه مرمر، پتوس سبز یا جدید، پتوس نئون یا پتوس آهک و پتوس نقره ای یا ساتن نقره ای که در ادامه به توضیح موارد اشاره شده می پردازیم:

پتوس ابلق یا طلایی:پتوس ابلق

معروف و رایج ترین گیاه پتوس در میان مردم ایران، گونه ابلق آن می باشد. این گونه، برگ‌های سبز رنگی دارد که رده‌های زرد به صورت آبرنگی پر رنگ و کم رنگ روی آن کشیده شده است.

برای نگهداری پتوس طلایی یا همان پتوس ابلق، باید نور مناسب داشته باشید. درست است که این گونه در نور کم به رشد خود ادامه می‌دهد، اما نور کم باعث می‌شود رده‌های طلایی از بین برود و برگ های گیاه نیز کوچکتر شود.

با از بین رفتن رده‌های طلایی، پتوس شما به شکل پتوس سبز خواهد شد. پس بهتر است برای حفظ زیبایی این گونه، نور کافی به آن برسانید.

 

پتوس مرمری یا ملکه مرمر:

پتوس مرمرپتوس مرمری، یکی از گونه‌های بسیار زیبای و با سرعت رشد پایین می باشد که برای اماکن با فضای کم مناسب است.

ملکه مرمر نگهداری سختی دارد به همین دلیل کمتر برای نگهداری در آپارتمان انتخاب میشود.

به خاطر داشته باشید که این گونه، بیشتر از همه گونه‌های پتوس به نور احتیاج دارد.

اگر خانه یا محل کارتان از نور عالی و درخشان برخوردار است می‌توانید از این گونه خریداری کنید.

 

 

 

 پتوس سبز یا جدید:پتوس سبز

پتوس سبز، یکی از فراوان‌ ترین گونه‎های پتوس در جهان می باشد.

از ویژگی‌های بارز این گونه، مقاومت در برابر نور کم است اما در صورت کاهش زیاد نور، گیاه رنگ پریده شده و در صورت تداوم از بین می رود.

این گونه، توانایی رشد در نور لامپ را نیز دارد.

 

 

 

پتوس نئون یا پتوس آهک:

پتوس نئون

از گونه‌های بسیار مقاوم در برابر نور کم است. شاید با دیدن این برگ‌های رنگی، فکر کنید که این گیاه به نور زیاد احتیاج دارد، اما، یک گیاه عالی برای محیط‌ های تاریک و کم نور است. یکی از زیباترین و کمیاب ترین گونه های پوتوس،پوتوس نئون می باشد که به پوتوس طلایی شباهت زیادی نیز دارد با این تفاوت که برگهای آن به رنگ سبز نئونی است.

امروزه به اشتباه، این گونه را پتوس طلایی صدا می‌زنند. در صورتی که پتوس طلایی به پتوس ابلق که در ابتدا معرفی شد، اطلاق می گردد.

 

 

 

 

پتوس نقره ای:

گیاه پتوس نقره ای

پتوس نقره‌ای، یک گونه بسیار خاص و زیبا است. این گونه، برگ‌های ضخیم به رنگ های نقره ای و سبز دارد.

این گونه از پتوس، مقاوم به نور کم و مقاوم به آب کم محسوب می‌شود. پس اگر به دنبال یک گونه مقاوم دیگر از پتوس هستید، این گونه را امتحان کنید.

 

 

 

 

اطلاعاتی بیشتر برای دوست داران این گیاه

گیاه پتوس و تعیین 7 عامل مهم در نگهداری آن

روش های تکثیر پتوس

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

X