معرفی گل زینتی : اورینتال

دسته بندی ها :
معرفی گل زینتی : اورینتال

زمان مطالعه 8 دقیقه | انتشار آذر 99

معرفی گل اورینتال

اورینتال یا سوسن شرقی(Orinetal lily) یکی از گل های شاخص از خانواده لیلیوم است که با گل های درشت و معطر با ساقه های ضخیم و بلند در گل فروشی ها خودنمایی می کنند.

این گل زیبا در زمره گل‌های لوکس و تشریفاتی است که محبوب ترین رنگ های آن بنفش ، صورتی ، سفید، زرد ، و رنگ های ترکیبی آن می باشند. زیبایی شگفت انگیز گل اورینتال غیر قابل انکار است، به همین دلیل بسیاری از بانوان از این گل زیبا و چشم نواز در دکوراسیون و زیباسازی منزل خود استفاده می کنند. گل اورینتال یا سوسن شرقی از گل‌های برجسته ای است که در دسته زیباترین و محبوب ترین گل های موجود در جهان قرار دارد.

همچنین از آن جایی که لیلیوم نماد پاکی، بی گناهی و نشانه ای برای روح از دست رفتگان است، از آن در سبد گل و تاج گل ترحیم نیز استفاده می شود.
در ادامه با انواع گل اورینتال  آشنا شده و از رنگ های پر مصرف در بازار گل و قیمت آن هم مطلع شوید با ما همراه باشید :

تاریخچه پیدایش گل لیلیوم اورینتال

اورینتال گلی از آسیا است که در حال حاضر تقریبا در تمام نقاط دنیا، به خصوص در مناطق حاره و گرمسیری یافت می شود.
خانواده گل های لیلیوم از آغاز آفرینش حضور دارند و گواه آن نیز سنگ تراشه های پیدا شده از دوران پارینه سنگیست. در ادامه نمونه ای از آثار کشف شده در حیطه گل و گیاه به نام Butomus قابل مشاهده می باشد (گیاه سمت چپ داخل تصویر نوع امروزی این گونه گیاهی است و گیاه سمت راست، دانه داخل میوه این گل را نشان می‌دهد که قدمت آن به 780 هزار سال قبل برمی‌گردد).

عکس گل از دوران پارینه سنگی

عکس گل اورینتال و تنوع رنگی آن در بازار گل

این گیاه خوش عطر، گلی بسیار پر مصرف در گلفروشی ها بوده که برای آماده سازی انواع دسته گل، سبد گل، باکس گل، تاج گل و ماشین عروس مورد استفاده قرار می گیرد. اورینتال گیاهی پیاز دار از خانواده ی Liliaceae میباشد.

این گیاه را می توان به راحتی نگهداری کرده و آنرا در هوای آزاد و هم در داخل آپارتمان به راحتی پرورش داد. گل های این گیاه در رنگ های بسیار زیاد و جذابی وجود دارد. بعضی از وریته های این گیاه عطر و بوی بسیار زیادی داشته و برخی گونه ها عطر قابل توجهی تولید نمی کنند.

اما بیشترین رنگ های مصرفی از این گیاه که بازار پسندی زیادی دارند به ترتیب رنگهای بنفش، سفید، زرد و صورتی می باشند که رنگ های این گیاه بیشتر بصورت ترکیب رنگ های یاد شده با رنگ سفید است و تمرکز گلخانه داران بر تولید هرچه بیشتر این رنگ از گل می شود.

 

اورینتال-سفید/زرد
اورینتال-سفید/زرد
اورینتال-سفید/صورتی
اورینتال-سفید/صورتی
اورینتال-صورتی
اورینتال-صورتی
اورینتال-سفید
اورینتال-سفید

نحوه نگهداری گل اورینتال :

نحوه استفاده از این گل به دو شکل شاخه بریده و گلدانی می باشد، بدین صورت که برای استفاده در گل آرایی و تزیین انواع دسته گل ، سبد گل ، باکس گل و … باید از گل های شاخه بریده که نمونه های آن در سطر های بالایی بنمایش در آمد استفاده کنید. عمر مفید گل سوسن شرقی بعد از بازشدن آن حداکثر 3 روز بوده ولی غالباً هر شاخه از این گیاه چندین غنچه نیز داشته که باگذشت زمان شروع به شکوفا شدن می نمایند و گل های قدیمی پژمرده شده و از بین می روند که برای جلوه ی بیشتر بهتر است گلهای پژمرده را از روی شاخه گل حذف کنیم.

در نمونه گلدانی سوسن شما می توانید از گلدانی که طول عمر چند ماهه دارد بهره مند شوید برای آشنایی بیشتر با نحوه نگهداری گلدان اورینتال و 7 عامل مهم در نگهداری آن کلیک کنید.

کاربرد و موارد تزیینی سوسن شرقی :

بدلیل زیبایی، تنوع رنگی، طول عمر بالا ، رایحه ی بی نظیر و کاربرد راحت در تزیین انواع پایه گل تبریک ، تاج گل ترحیم ، سبد گل ، دسته گل و حتی ماشین عروس مورد استفاده قرار گرفته و موجب زیباتر شدن محصولات نهایی می شود.

نمونه کارهایی برای استفاده های متنوع از گل سوسن برای تزیین در گل شقایق :

ماشن عروس-اورینتال
ماشن عروس-اورینتال
سبد گل اورینتال
سبد گل اورینتالST001
پایه گل اورینتال
پایه گل اورینتالPTB008
PT010-تاج گل ختم-اورینتال
PT010-تاج گل-اورینتال

قیمت گل اورینتال :

قیمت گل های طبیعی بسته به فصول سال و مناسبت های خاص دچار نوسان می شوند اما در هنگام انتشار این مطلب قیمت هر دسته از این گل (شامل 5 شاخه) بصورت میانگین بین 80 الی 130 هزار تومان می باشد که دسته های دارای غنچه بیشتر و کیفیت بالاتر قیمت بیشتر و دسته های دارای گل های شکفته بیشتر قیمت حداقلی را شامل می شوند.بطور کلی بدلیل طول عمر بالاتر و درشتی گل قیمت گل اورینتال بیش از گل لیلیوم می باشد.

برای خرید گل سوسن می توانید از طریق وبسایت گل شقایق و یا سفارش تلفنی اقدام نمایید.

آشنایی با 47 گونه از انواع گل لیلیوم به همراه عکس البته با زبان اصلی در وبسایت خانه دار

برخی منابع مورد استفاده برای تولید مطلب معرفی گل زینتی اورینتال یا سوسن شرقی :

1- تجربیات عملی پرسنل گل شقایق حاصل از سالیان متوالی فعالیت در حوزه گل های شاخه ای و گیاهان آپارتمانی

2- جمع آوری اطلاعات از منابع اینترنی از جمله موارد زیر:

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری

X